Bağımsız Proje Değerlendiriciliği Eğitimi

bağımsız proje değerlendirmeProje teklifi değerlendirme sürecinde bağımsız değerlendirici olmaya aday mısınız? Farklı sektörlerde bağımsız değerlendirici olabilecek kişilerin, proje tekliflerinin değerlendirilmesi süreci hakkında bilgi sahibi olmaları ve bu konuda uzmanlaşmalarını sağlamak amacıyla bu eğitim düzenlenmektedir.

Eğitimin Amacı

Avrupa Birliği Mali yardımlarına ve Kalkınma Ajansı desteklerine sunulan projeler, bağımsız değerlendiriciler tarafından değerlendirilmektedir. Bu kapsamda son dönemde nitelikli ve bilgili bağımsız değerlendirici ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bağımsız Değerlendirici olmak için proje süreçleri ile ilgili bilgi sahibi olmak ve değerlendirilecek olan projelerin sektörleriyle ilgili profesyonel deneyim aranmaktadır.

Bu çerçevede kamu görevlileri, üniversite akademik personeli, danışmanlar, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, Oda ve diğer benzeri meslek kuruluşu çalışanları, özel veya kamu sektörü emeklileri ve buna benzer tüm alanlardan uzmanlar bağımsız değerlendirici olarak görev alabilmektedirler. Eğitime, Avrupa Birliği Mali Yardımları ve Kalkınma Ajansları tarafından desteklenecek proje tekliflerinin değerlendirme sürecinde bağımsız değerlendirici olmaya aday olmak isteyen kişilerin katılım sağlaması beklenmektedir. Bu eğitime katılacak adaylarımızın daha önce Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) eğitimi almış olmaları tavsiye edilir.

Eğitim ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız: