Türk-Fransız İnovasyon Günleri 4-6 Aralık 2017

Fransa’nın Türkiye Büyükelçilği tarafından düzenlenen Türk-Fransız İnovasyon Günleri 2017 Aralık ayı başında « Akıllı Şehirler » başlığı altında düzenleniyor.

4 Aralık’ta İTÜ ARI TEKNOKENT ve 6 Aralık’ta ODTÜ TEKNOKENT’de düzenlenecek İnovasyon Günleri’nin açılışı Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries ve İTÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Karaca’nın birlikte katılacakları bir törenle yapılacak.

İlki 2015 yılında gerçekleşen ikinci Türk-Fransız İnovasyon Günleri 2017 Fransa ve Türkiye’den bilim insanları, girişimciler, özel sektörden uzmanlar, girişim finansmanı uzmanları ile bakanlık ve belediye yöneticilerini bir araya getirecek.  «Akıllı Şehirler » teması altında buluşacak olan uzmanlar 2 gün boyunca oturumlar, yuvarlak masa toplantıları ve B2B görüşmeler yolu ile bilgi alışverişinde bulunacak.

Fransa’dan sektörün önde gelen uzmanlarının ve bilim insanlarının katılacağı İnovasyon Günleri boyunca «Akıllı Şehirler » teması küresel boyutta ele alınacağı gibi enerji, akıllı elektrik şebekeleri, ulaşım ve hareketlilik, açık kaynak ve girişim finansmanı gibi özel konular ele alınacak ve Türk – Fransız işbirliği için yeni adımlar atılacak.

Tankut ASLANTAŞ

Endüstri Mühendisi / Yönetim Danışmanı

Leave a Reply