Dünya Bankası Genç Profesyoneller Programı

worldbankGenç Profesyoneller Programı, gelişim, akademik başarı, profesyonel başarı ve liderlik yeteneği elde etmek için kendini adamış olduğuna ilişkin bir geçmiş performans ile donanımlı, yüksek beceri ve motivasyona sahip kişiler için çok büyük bir fırsattır. Dünya Bankası, bir yılda yaklaşık 10.000 başvuru almaktadır, bunlardan yaklaşık 30 aday, 2 bir-yıllık rotasyonel görevlere katılmak için seçilir.

Nasıl başvurulur?

Başvurmak için aşağıdaki koşulları sağlamalısınız:

32 yaşında veya daha genç olmak

Yüksek Lisans derecesi veya eşdeğerine sahip olmak

İngilizceyi akıcı şekilde kullanmak

Bankanın diğer çalışma dillerinin en az birinde tam yeterli olmak: Arapça, Çince, Fransızca, Portekizce, Rusça veya İspanyolca

– Dünya Bankasının ekonomi, finans, eğitim, kamu sağlığı, sosyal bilimler, mühendislik, şehir planlama ve doğal kaynakların yönetimi gibi operasyonlarına ilişkin bir alanda uzmanlaşmak

– En az 3 yıl ilgili alanda politika düzeyinde deneyim sahibi olmak veya doktora seviyesinde akademik eğitimine devam ediyor olmak.

Genç Profesyoneller Programı, güncel olarak, yukarıda belirtilen ilgili alanlardan birinde başka bir derece ile birleştirilmediği sürece, şu alanlarda dereceleri bulunan kişileri işe almamaktadır: bilgisayar bilimleri, İK, muhasebe, pazarlama, hukuk veya dilbilimi.

Son başvuru tarihleri!

Çevrimiçi başvurular 30 Haziran’a kadar kabul edilmektedir ve seçim süreci 9 ay sürmektedir. Bu durumda, eğer seçilirseniz, bir sonraki yıl Eylül ayında başlayacaksınız demektir.

Başladığından beri, Genç Profesyoneller Programı, şimdi Dünya Bankasında pozisyonları bulunan 1.500’den fazla kişiyi işe almıştır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Tankut ASLANTAŞ

Endüstri Mühendisi / Yönetim Danışmanı

Leave a Reply