Gençlik ve Spor Bakanlığı “Uluslararası Gençlik Kampı” Başvurusu

gençlik_kampi_genclik_sporGençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği “Uluslararası Gençlik Kampı”na Türkiye’den ve Türkiye ile ortak tarihe ve kültüre bağlı olan Arnavutluk Cumhuriyet, Bosna Hersek, Kosova Cumhuriyeti ve Makedonya Cumhuriyeti gibi pek çok ülkeden 240 katılımcı genç davet edilecek. Kampa katılacak gençler için farklı etkinlikler de kamplarda faaliyete geçirilecek. Gençler hem kamp aktiviteleri, akademik, kültürel etkinliklerden faydalanabilecek hem de tematik oturumlarda; Gönüllük ve Topluma Katkı, Ayrımcılık ve İslamofobiya ile Mücadele ve Ortak Değerler gibi konularda fikir alış verişinde bulunma imkanları olacak.

Kamp başvurularının şartları
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait 2 farklı tesiste gerçekleştirilecek “Uluslararası Gençlik Kampı”na katılım, ulaşım, konaklama ve yemek  ücretsiz olacak. Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampına 31 Temmuz-7 Ağustos tarihlerinde kadın katılımcılar, Trabzon Düzköy Gençlik Kampında ise 9-16 Ağustos tarihlerinde erkek katılımcılar kamp yapacak.

Uluslararası Gençlik Kampına 18-25 yaşında etkili iletişim yeteneği bulunan ve İngilizceyi iyi derecede bilen gençler başvuru yapabilecek. Başvuru yapan gençlerin aynı zamanda ülkesini temsil edebilecek düzeyde tarihi, kültürü, değerleri, siyasal ve ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olması bekleniyor. Bunun yanı sıra gençlik çalışmalarında ya da topluma yararlı hizmetlerde aktif olması gereken gençlerin devletler ve gençler arasında dostluk ilişkilerini geliştirmeye de istekli olması gerekiyor.

Programa Türkiye’den katılmak isteyen adaylar, başvuru formunu elektronik ortamda doldurarak, youthcamp@gsb.gov.tr adresine 12 Temmuz 2015 tarihi mesai saati bitimine kadar gönderebilir.

Ayrıca kampların gerçekleştirileceği  tesisler hakkında ayrıntılı bilgiye isehttp://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Modul/Kamplar.aspx adresinden ulaşılabilir.

Başvuru Formuna ulaşmak için tıklayınız.

Tankut ASLANTAŞ

Endüstri Mühendisi / Yönetim Danışmanı

Leave a Reply