Kendini Keşfet 2014: Bu yaz “gönüllülük” var!

kendinikesfet2014Toplumsal Duyarlık Projeleri’nin 2000 yılından bu yana her yaz ve sömestr tatilinde Türkiye’nin farklı bir ilinde gerçekleştirdiği Kendini Keşfet Projesi, bu yaz da Artvin, Erzurum ve Gaziantep’te gerçekleşecek.

Tüm üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan ve üniversite öğrencilerini, sosyoekonomik olarak dezavantajlı çocuklarla(9-13 yaş grubu) buluşturan “Kendini Keşfet Projeleri”nde; hem çocukların hem de üniversiteli gönüllülerin yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştirmek, potansiyellerini farkına varmalarına yardımcı olmak hedefleniyor.

Projeye katılan gönüllü üniversite öğrencileri Türkiye’nin farklı bir ilini ve yerel halkı yakından tanıma fırsatı bulurken, bir yandan da farklı ve zengin kültürler içerisinde kendilerini keşfediyorlar.

• Proje etkinlik modülleri: İfade beceriler, sanatsal ve sayısal beceriler, kültürel etkileşim, kitle iletişim, insan hakları, barış eğitimi, toplumsal cinsiyet, kültürel mirası koruma, eğitsel drama, çevre ve sağlık

Kendini Keşfet Projesi tarihleri:

– Arhavi, Artvin 14 – 27 Haziran 2014
– Horasan, Erzurum 21 Haziran – 4 Temmuz
– Gaziantep 30 Ağustos – 11 Eylül

Başvuru tarihleri: 6 – 16 Mayıs 2014

NOT:
• Kendini Keşfet Projelerinde konaklama ve kahvaltı giderlerinin yarısı Sabancı Üniversitesi tarafından, yarısı ise projeye katılacak gönüllüler tarafından karşılanmaktadır. Konaklama öğretmen evleri vb. devlet misafirhanelerinde yapılmaktadır.

• Kendini Keşfet Projesinin yapılacağı şehre gönüllülerin gidiş-geliş ulaşım masrafları ve akşam yemekleri gönüllülere aittir.

• Proje süresince öğle yemekleri Sabancı Üniversitesi ya da bulunacak sponsorlar tarafından karşılanacaktır. Akşam yemekleri gönüllülere aittir.

• Projede kullanılacak materyal ve malzemeler Sabancı Üniversitesi tarafından karşılanacaktır.

Başvuru için: cip.sabanciuniv.edu

Sorularınız için: cip@sabanciuniv.edu

Tankut ASLANTAŞ

Endüstri Mühendisi / Yönetim Danışmanı

Leave a Reply