Almanya’da Kültürlerarası Değişim Konulu AGH Fırsatı

aghauslandsgesellschaftAvrupa içindeki yabancı ülke kültürleri ve geliştirilen bağlantılar hakkında bilgileri bünyesinde barındıran “The Auslandsinstitut” yabancı kültürlere ilgi duyan 20 yaş üstü gençleri 1 yıllık AGH projesinde gönüllü olmaya çağırıyor.

İletişim kişisi: Dirk Schubert
Koordine eden kuruluşAuslandsgesellschaft NRW eV 
Misafir eden kuruluş: 2012-DE-56, Auslandsgesellschaft NRW e.V.
Yer: Dortmund, Almanya
Son başvuru tarihi: 01/10/2014
Proje başlangıç – bitiş tarihi : 15/01/2015 – 14/01/2016

Avrupa içindeki yabancı ülke kültürleri ve geliştirilen bağlantılar hakkında bilgileri bünyesinde barındıran “The Auslandsinstitut” bu organizasyon ile gönüllülerinin “Avrupa’da biz” temalı projeleriyle kültürel etkileşimi arttırmayı ve Avrupa gençlerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

Organizasyonda gönüllüler projenin gerçekleştirileceği yer olan Almanya ile ilgili kültürel deneyime ve yaşayış tarzına sahip olacaklar. Katılımcılar slaytların nasıl yapılacağı ve sunulacağı, tartışmaların nasıl yapılacağı gibi eğitimlerin yanında dans gibi aktiviteleri de öğrenebilecekler.

Yapılacaklar görevler arasında gönüllülerin tartışmaların, sergilerin, konferansların ve seminerlerin organizasyonuna yardımcı olması, liderlerle gerçekleştirilecek programlarda liderlere asistanlık hizmetinde bulunmaları sayılabilir. Gönüllülerin 20 yaşın üstünde, medya çalışmaları ve kültürler arası iletişime büyük ilgi duyan, arkadaş canlısı ve takım elemanı olması ve sorumluluk almaktan çekinmemesi beklenmektedir. Almanca bilmek proje için kolaylık sağlayacaktır ancak bir önkoşul değildir.

Kriterleri taşıyan gönüllüler diğer kültürlere ilgilerini ve esas olarak da programa neden katılmak istediklerini anlattıkları bir motivasyon mektubuyla; Europass formatındaki CV lerini exchange@agnrw.de adresine göndermeleri beklenmektedir.

Görevler, kriterler ve başvuru prosedürü ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Adaylar projeye kabul almaları halinde Türkiye’den hangi kurumlar aracılığı ile gidebileceklerine http://europa.eu/youth/evs_database sitesinde “sending organization” sekmesi altında bakabilirler.

Türkiye’den gönderim süreciyle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Tankut ASLANTAŞ

Endüstri Mühendisi / Yönetim Danışmanı

Leave a Reply