Ankara Kalkınma Ajansı’ndan Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı

“Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı”nın ikincisi, 14-15 Mayıs 2014 tarihlerinde Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirilecek.

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi tarafından Ankara’daki girişimcileri, işadamlarını ve potansiyel yararlanıcıları bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla organize edilen etkinlikte çok sayıda kurumdan uzman yer alacak.

Etkinlik ile sanayi ve tarım yatırımları, girişimcilik, Ar-Ge, dış ticaret, sosyal güvenlik gibi yoğun başvuru alan ve Yatırım Destek Ofisi’ne en çok sorulan devlet destekleri ve yatırım teşviklerine ilişkin en doğru kaynaklardan bilgilendirme yapılması hedefleniyor.

İlki geçtiğimiz yıl yapılan ve büyük ilgi gören etkinlikte bu yıl; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, İŞKUR, TÜBİTAK, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, SGK, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri gibi kurum ve kuruluşlar yer alacak. Programda sunumu yapılacak olan destek ve teşvik unsurları, ilgili kurum ve kuruluşların yetkilileri tarafından gerçekleştirilecek. Etkinlikte genel anlamda bilgi sunmanın yanında öncelikli olarak Ankara bölgesinde sağlanan ve Ankara bölgesindeki potansiyel yararlanıcıların faydalanabileceği destekler anlatılacak.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik için Ajansın web sayfasında (www.ankaraka.org.tr) yer alan kayıt formunun doldurulması gerekiyor.

Tarih

14-15 Mayıs 2014 – 09:00-17:00

Yer

Başkent Öğretmenevi – Gazi Hastanesi karşısı, Beşevler

Tankut ASLANTAŞ

Endüstri Mühendisi / Yönetim Danışmanı

Leave a Reply