“Hindistan’da AGH mı yapsak?” diyenlere

new beginingsNew Beginnings Charitable Trust (NCT), Erasmus+ kapsamında gerçekleştireceği Avrupa Gönüllü Hizmeti projesine 18 yaş ve üstü gönüllüler arıyor.

İletişim kişisi: Ravi Sebastian
Koordine eden kuruluş: NewBeginnings Charitable Trust
Yer: Vijayawada, Hindistan
Son başvuru tarihi: 10/08/2014
Proje başlangıç – bitiş tarihi: 01/03/2015 – 30/06/2016

Hindistan’da faaliyet gösteren “NewBeginnings Charitable Trust (NCT)”, pek çok sivil toplum kuruluşu ile yürüttüğü etkinlerde 2-12 ay süresince çalışacak 18 yaş ve üstü gönüllüler arıyor.

Görev alanları arasında çocuklar üzerine çalışmalar, seks işçiğinde çalıştırılan çocuklar, İngilizce eğitimi, yardıma muhtaç kadınlar, HIV/AIDS gibi medikal ya da medikal olmayan konular, yerel sağlık hizmetleri, para toplama ve yönetim vb. olan projede gönüllüler bu birbirinden farklı alanlar arasında kendi isteklerine ve tercihlerine göre görev alabilecekler.

Kriterler arasında ilk şart adayın 18 yaş ve üstü olması. Bunun dışında her ne kadar yeni başlayan ve çok katılımcılı bir proje olsa da boş kontenjan da belirleyici faktörler arasında.

Başvuru için adayın en az 18 yaş ve üstü olması gerekmektedir, aksi takdirle Hindistan yasaları bu kritere uymayan kişileri gönüllü çalışan olarak kabul edememektedir. EVS projeleri dışında olan ve herhangi bir gönderici kuruluşu olmayanlar için NCT adaylardan üniversitelerden ya da okullardan temin edilecek bir referans mektubu isteyebilir.

Kendilerini birinin büyüme sürecine katkı sağlamaya adayan gençleri ülkesinde gönüllüğe çağıran NCT, katılımcılara çok farklı bakış açıları kazandıracağının ve onlara hayatlarının deneyimini yaşatacağının sözünü veriyor.

Görevler, kriterler ve başvuru prosedürü ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Adaylar projeye kabul almaları halinde Türkiye’den hangi kurumlar aracılığı ile gidebileceklerine http://europa.eu/youth/evs_database sitesinde “sending organization” sekmesi altında bakabilirler.

Türkiye’den gönderim süreciyle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Tankut ASLANTAŞ

Endüstri Mühendisi / Yönetim Danışmanı

Leave a Reply