Startup Mentor Türkiye Programı

Startup_mentor_turkeyStartup Mentor Türkiye” Kasım 2015 Programı, Ankara Ticaret Odası (ATO) ortaklığıyla26-27 Kasım 2015 tarihlerinde ATO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ücretsiz bir program olan Startup Mentor Türkiye (SMT), ortak sorunları paylaşan startupların (yeni girişim) doğru mentorlarla (akıl hocası) çalışarak gelişmelerine imkân yaratıyor. Temel hedefi Türkiye’deki girişimciliği desteklemek ve geliştirmek olan SMT, bu hedef doğrultusunda, girişimcileri ulusal ve uluslararası tecrübeye sahip mentorlarla bir araya getiriyor.

-GİRİŞİMCİLERE VE AKIL HOCALARINA EĞİTİMLER VERİLECEK-

Özel sektör, sivil toplum, akademi, yatırımcı ve akredite iş melekleri  (kişisel varlıklarını ve/veya tecrübe ve birikimlerini başlangıç veya büyüme aşamasındaki şirketlere aktaran gerçek kişi ) ağlarından oluşan partnerleriyle Startup Mentor Türkiye, seçilen girişimci ve mentorlara ücretsiz menti ve mentorluk eğitimleri veriyor.

Ücretsiz mentorluk desteği ile girişimcilerin ürün ve hizmetlerini ticarileştirmelerine katkı sağlıyor ve seçilen girişimcileri “yatırımcı sunum günü”ne davet ederek  fonlanabilme imkanları yaratıyor.

-BAŞVURULAR 19 KASIM’DA SONA ERECEK-

Startup Mentor Türkiye Programı’na başvurular 19 Kasım’da sona erecek. Başvurular,www.StartupMentorTurkey.com adresinden yapılacak.

Ücretsiz Başvurulara aşağıdaki özellikleri taşıyan Startup ve Mentor Adayları davetlidir!

Hangi Startup’lar/Yeni Girişimler Başvurabilir?

– Gerçek bir firma,

– çalışan bir ürün ya da servisleri olan ve

– en az 2 fazla full-time ortak ya da çalışana sahip startup’lar başvurabilirler.

Kimler Mentor Adayı Olarak Başvurabilir?

– Üniversite-sanayi işbirliğine katkı sağlayan ‘akademik mentorlar’

– 10+ yıl sektör-bazlı deneyime sahip ‘profesyonel mentorlar’

– En az 2 girişim kurma ve yönetme tecrübesine sahip ‘girişimci mentorlar’

– Lisanslı iş melekleri, yatırımcılar ,risk sermayesi veya fon yöneticileri olan ‘yatırımcı mentorlar’ arasından eşleştirildiği girişimci ile Kasım-Mart 2015 döneminde en az iki haftada bir, birebir mentorluk seansları yapabilecek gönüllü kişiler başvurabilirler.

Detaylı Bilgi için:

http://www.startupmentorturkey.com/

Tankut ASLANTAŞ

Endüstri Mühendisi / Yönetim Danışmanı

Leave a Reply