Uluslararası Eğitim Kursu: “Empowering Women IV: Youth Work for Young Women Entrepreneurship”

empowering_women26 – 31 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Empowering Women IV: Youth Work for Young Women Entrepreneurship” konulu etkinliğe Türkiye’den 4 katılımcı aranıyor. Etkinlik için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2014’tür.

Türkçeye “güçlendirmek “olarak çevrilebilen “empowering” karar vermek ve harekete geçmek için gücü, özgürlüğü, imkânları ve bilgi birikimini ortaya çıkarmak konusunda başlangıç adımı olarak sayılabilir. Gençlik çalışanları, kadınlara özdeğerlendirme imkânı yaratarak ya da kişisel yetenek ve yetkilerinin fark edilmesi aşamasında ve geliştirilmesinde onlara destek olarak kadınların toplum hayatında daha da güçlendirilmesi konusunda önemli rol oynayabilirler.

Daha önce gerçekleştirilen başarılı etkinlerin bir yenisi bu sene İstanbul’da “girişimcilik” ana temalı konferans olarak belirlenmiş. Etkinlik bir yandan gençlere ilgili konuda çalışma imkanı sunarken bir yandan da gelecekteki iş birlikleri için sektörler arası ortaklık kurulmasını hedefliyor.

Hedef gruplar, görevler ve etkinlikle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Türkiye’den başvuru ve Hibe desteği:

Erasmus+ Gençlik Programı Ulusötesi İş Birliği Faaliyetleri (TCA) kapsamında, başvurusu kabul edilen katılımcıların ekonomi sınıfı seyahat, vize ve seyahat sigortası masrafları kendileri ile yapılacak sözleşmeler doğrultusunda karşılanacaktır. Etkinlik süresince konaklama ve yemekler ev sahibi ülkenin ulusal ajansı tarafından tedarik edilecektir. Kabul edilen katılımcılara ülkelere göre değişen oranlarda ön ödeme yapılabilmektedir.

Başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken diğer hususları öğrenmek için mutlaka incelemeniz gereken adres için tıklayınız.

Tankut ASLANTAŞ

Endüstri Mühendisi / Yönetim Danışmanı

Leave a Reply